Memoriał

W sobotę 3 września na hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbył się II Memoriał im. Marcina Pawlaka w piłce siatkowej o puchar Prezesa PPHU Stolpaw-Bis.
Do rozgrywek zgłosiło się 8 drużyn, które rywalizowały pomiędzy sobą w dwóch grupach. W trakcie trwania imprezy wolontariusze z Szydłowieckiego Punktu Przetrzymań prowadzili kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony zostanie na zakupy dla bezdomnych czworonogów.

Na boiskach emocji nie brakowało. Rozgrywki grupowe wyłoniły następujące pary finałowe. Karbet Jastrząb – Stolpaw, Iskra Warszawa - Jaguar Wolanów. Mecz o trzecie miejsce rozgrywały między sobą ekipy Karbet Jastrząb i Iskra Warszawa. W pojedynku o najniższy szczebel na podium lepsza okazała się drużyna z Warszawy. Na drugim miejscu uplasowali się gospodarze turnieju Stolpaw Drzwi Szydłowiec, którzy w finale musieli ulec lepszej dyspozycji drużyny z Wolanowa.

Podczas uroczystości wręczania nagród nie mogło zabraknąć wyróżnionych zawodników. Najlepszym graczem turnieju został wybrany przedstawiciel lokalnej drużyny Łukasz Tkacz.

Organizatorzy wyróżnili również:

  • najlepszy atakujący: Michał Bernat GKS Jaguar Wolanów,
  • najlepszy środkowy: Łukasz Grzyb GKS Jaguar Wolanów,
  • najlepszy Libero: Robert Kuźdub Stolpaw Drzwi Szydłowiec,
  • najlepszy rozgrywający: Michał Włostkowski UKS Iskra Warszawa,
  • najlepszy przyjmujący: Jakub Norek Stolpaw drzwi Szydłowiec,
  • najlepszy blokujący: Damian Czekalski GKS Jaguar Wolanów.

Najlepszym zawodnikiem z Szydłowca został wybrany Marcin Sasal, który otrzymał nagrodę z rąk Burmistrza Szydłowca.

To było piękne sportowe święto, wszystkim zaangażowanym w organizację, zawodnikom, sponsorom oraz partnerom należą się wielkie brawa. Mamy nadzieję, że za rok znów spotkamy się, aby uczcić pamięć Marcina Pawlaka rozgrywając turniej w piłkę siatkową, którą kochał.