5 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu, odbyło się spotkanie w ramach “Kampanii społecznej – “Jesteś widoczny – Jesteś bezpieczny”, organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu.

Więcej o: Kampania społeczna – “Jesteś widoczny,...

Do Szydłowca powoli wkracza świąteczny klimat. Na Rynku Wielkim pojawiła się już choinka. To znak, że Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami! Choć w tym roku ilość dekoracji świetlnych zostanie ograniczona, to jednak pewne świąteczne akcenty pojawią się na terenie miasta.

W niedzielę, 4 grudnia w godz. 10- 14 odbędzie się  spotkanie z Mikołajem i jego pomocnikami. W programie imprezy: występy muzyczne, zabawy z animatorem, fotobudka, malowanie twarzy, kucyki/alpaki. 

choinka

Dzisiaj, od wczesnych godzin porannych, szydłowieckie służby komunalne posypują wszystkie drogi i chodniki, mieszanką piachu i soli  drogowej, by przemieszczanie się było bardziej komfortowe. 

Więcej o: Posypywanie dróg

Wszystkie biblioteki miejskie i szkolne w gminie Szydłowiec, dostały bezpłatnie egzemplarze książki pt. "LUTEK - Żołnierz od Gór Świętokrzyskich".

Publikacja zawiera fragmenty wspomnień Lucjana Krogulca ps. Lutek, żołnierza Armii Krajowej. 

Ofiarodawcą jest wydawca Dwutygodnika Szydłowieckiego i portalu https://szydlowiecki.eu/, firma Starpress Spółka z o.o.

Publikację wsparł Fundusz Patriotyczny.

Wspomnienia "Lutka" można też czytać na portalu: 
https://szydlowiecki.eu/tag/lutek-zolnierz-od-gor-swietokrzyskich/

 

 

 

 

W tym roku Szydłowiec świętował Narodowe Święto Niepodległości w wyjątkowej oprawie. Oprócz tradycyjnych, uroczystych miejskich obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbyły się wieczorne występy muzyczne oraz artystyczne, w szydłowieckim zamku.

Więcej o: Szydłowieccy artyści dla Niepodległej

W sobotę 22 października br. w salach szydłowieckiego zamku, odbyły się 10. Szydłowieckie Spotkania Chóralne im. Zofii Stachowskiej.

Więcej o: 10. Szydłowieckie Spotkania Chóralne

Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek oraz Stowarzyszenie Chór Kameralny GAUDIUM CANTI zapraszają na 10. Szydłowieckie Spotkania Chóralne im. Zofii Stachowskiej.

Więcej o: Zapraszamy na Spotkania Chóralne

Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek pragnie zaprosić na spotkanie pt. „WSPOMNIENIE O MIECZYSŁAWIE FOGGU”.

Więcej o: Mieczysław FOGG - wspomnienie

54 uczniów klas trzecich Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu uczestniczyło w dniach 25 - 27 maja w wycieczce szkolnej: Wieliczka - Zakopane – Kraków w ramach przedsięwzięcia MEiN „Poznaj Polskę”.

Więcej o: Wycieczka uczniów PSP nr 2 finansowana...

24 czerwca br. w gminnych placówkach oświatowych miały miejsce oficjalne zakończenia roku szkolnego 2021/2022.

Więcej o: Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

14 czerwca br. odbyło się spotkanie, na którym Burmistrz Artur Ludew wręczył powierzenia na stanowiska dyrektorskie do gminnych placówek oświatowych.

Więcej o: Powierzenia stanowisk dyrektorom...

W dniu 18 października br. po raz kolejny uczniowie maturalnych klas mundurowych o profilu ogólnopolicyjnym i ochrona granicy państwowej z Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu, sprawdzali swoje umiejętności strzeleckie z broni palnej na strzelnicy „Świt” w Starachowicach.

Więcej o: Uczniowie klas mundurowych na strzelnicy

15 sierpnia nad szydłowieckim zalewem odbył się I Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet o Puchar Burmistrza Szydłowca.

Więcej o: I Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet za...

W dniu 15 lipca odbył się Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Szydłowca dla młodzieży z rocznika 2007 i młodsi.

Więcej o: Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej

Ostrzeżenie meteorologiczne

Od godz. 09:15 dnia 02.12.2022 do godz. 11:00 dnia 03.12.2022 obserwowane i prognozowane są słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem, lokalnie marznącej mżawki, później również marznącego deszczu powodujące gołoledź. Strefa opadów będzie przemieszczać się z południowego wschodu na północ i północny zachód.

pdfOstrzeżenie meteorologiczne Nr 97

Ostrzeżenie meteorologiczne

Od godz. 20:00 dnia 21.11.2022 do godz. 10:00 dnia 22.11.2022 prognozowane są opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

pdfOstrzeżenie meteorologiczne Nr 88

Zgodnie z wytycznymi Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji gmina przygotowała się do dystrybucji tabletek z jodkiem potasu w przypadku wystąpienia zagrożenia radiacyjnego.

W obecnej chwili zagrożenie radiacyjne nie występuje, sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki, która prowadzi stały monitoring poziomu promieniowania w atmosferze.

Jeżeli dojdzie do zdarzenia radiacyjnego, komunikat o tym zostanie podany w mediach ogólnopolskich i lokalnych. Natomiast wydawanie preparatu zostanie uruchomione dopiero w sytuacji zagrożenia radiacyjnego, po wydaniu stosownej decyzji przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W sytuacji zagrożenia tabletki będą dostępne dla mieszkańców w ośmiu wyznaczonych punktach wydawania na terenie gminy.

 

Więcej o: Gmina jest gotowa do dystrybucji jodku...

Ostrzeżenie meteorologiczne

Od godz. 22:00 dnia 08.09.2022 do godz. 11:00 dnia 09.09.2022 prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 25 mm do 35 mm, lokalnie 40 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 70 km/h. Możliwy grad.

pdfOstrzeżenie meteorologiczne Nr 78