Budynek Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Sadku. Zdjęcie pochodzi ze strony www.naszszydlowiec.pl.

23 czerwca br., odbyły się oficjalne uroczystości z okazji 100-lecia istnienia Szkoły Podstawowej w Sadku.


Więcej o: 100-lecie Publicznej Szkoły...

Trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Na liście dopuszczonej do głosowania znalazły się również projekty z naszej okolicy. 

Więcej o: Oddaj głos na Szydłowiec!

OGŁOSZENIE O ZMIANIE PRZEPISÓW UCHWAŁY ANTYSMOGOWEJ DLA MAZOWSZA

Więcej o: ZMIANA PRZEPISÓW UCHWAŁY ANTYSMOGOWEJ

Burmistrz Szydłowca oraz Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek serdecznie zapraszają do udziału w tegorocznych WIANKACH!

Więcej o: WIANKI 2022

W piątek 10 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie i premierowy seans w zrewitalizowanym Kinie Górnik przy ul. Strażackiej.

Więcej o: Kino Górnik już otwarte!

Serdecznie zapraszamy na recital wokalno-instrumentalny pod tytułem „THANK YOU FOR THE MUSIC” w wykonaniu Marty Kingi Choraczyńskiej, który odbędzie się 28 maja o godz. 19:00 w Sali Kominkowej szydłowieckiego Zamku.

Więcej o: Recital w wykonaniu Marty Kingi...

Zdjęcie z Niedzieli Palmowej. Na tle szydlowieckiego ratusza ustawiła się delegacja: Burmistrsz Szydłowca, Zastępca Burmistrza, Radni Miejscy i Powiatowi i Starosta szydłowiecki. Obok stoją księża i ministranci z św. Zygmunta w Szydłowcu i Osiołek Palmowy.

Niedziela Palmowa ma w Szydłowcu bardzo długą historię. Urząd Miejski po dwóch latach lockdownu, postanowił przywrócić, choć część, dawnej atmosfery, która towarzyszyła temu dniu.

Więcej o: Niedziela Palmowa - Kiermasz...

24 czerwca br. w gminnych placówkach oświatowych miały miejsce oficjalne zakończenia roku szkolnego 2021/2022.

Więcej o: Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

14 czerwca br. odbyło się spotkanie, na którym Burmistrz Artur Ludew wręczył powierzenia na stanowiska dyrektorskie do gminnych placówek oświatowych.

Więcej o: Powierzenia stanowisk dyrektorom...

W ramach wsparcia finansowego z MEiN Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Sadku otrzymała 2619 zł.

Więcej o: Wsparcie finansowe z MEiN otrzymała...

Powołanie do kadry na Mistrzostwa Europy Karate Shinkyokushunkai w Bułgarii dla Patrycji Przygodzkiej.

Więcej o: Patrycja Przygodzka w Kadrze na...

Za nami 9. edycja Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej, rozegranego na stadionie MKS Szydłowianki Szydłowiec.

Więcej o: 9 edycja Ogólnopolskiego Turnieju...

Zdjęcie przedstawia zawodników z UKS KK „MUSHIN” Szydłowiec z pucharami za zdobyte miejsca. Obok nich stoi trener, sensei Robert Wyciszkiewicz.

W dniu 7 maja br. w Józefowie odbył się XXIII Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa. Do walki stanęło 470 zawodników z 40 klubów karate z Polski, Łotwy, Węgier i Ukrainy.


Więcej o: Kolejny sukces zawodników z UKS KK...

Ostrzeżenie meteorologiczne

Od godz. 13:00 dnia 28.06.2022 do godz. 21:00 dnia 28.06.2022 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

pdfOstrzeżenie meteorologiczne Nr 55

ASF

Apel do hodowców trzody chlewnej Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii.

Szanowni Państwo!

ASF,czyli afrykański pomów świń - nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo szkodliwy dla gospoarki i niebezpiezny dla Waszych gospodarstw.

Główną przyczyną rozprzestrzeniania się wirusa są zarażone dziki. Niestety przyczyną bywa też człowiek i dlatego przypominamy o podstawowych zasadach postępowania.

Więcej o: Uwaga! ASF

Ostrzeżenie meteorologiczne

Od godz. 12:30 dnia 21.06.2022 do godz. 19:00 dnia 21.06.2022 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 10 mm do 15 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami mały grad.

pdfOstrzeżenie meteorologiczne Nr 53

Ostrzeżenie meteorologiczne

Od godz. 14:00 dnia 20.06.2022 do godz. 24:00 dnia 20.06.2022 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 25 mm do 35 mm, oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad.

pdfOstrzeżenie meteorologiczne Nr 52